grzejnik jka obraz

Na grzejnikach KOMEX można umieścić grafikę z naszej bazy zdjęć lub inny dowolny obraz o odpowiednich parametrach jakości. Najnowsza technologia umożliwia uzyskanie najwyższej jakości obrazów z największą dbałością o każdy szczegół. Proponujemy ponad 30 gotowych wzorów.  Zachęcamy do tworzenia indywidualnych obrazów.

Grzejnik z osłoną szklaną w jednolitym kolorze w połączeniu z markerami sucho-ścieralnymi (kredowymi) może być dodatkowo traktowany jako tablica do przekazywania wiadomości pomiędzy domownikami czy też tworzeniem pięknych rysunków naszych pociech.

Rodzaje i budowa szkła:

  • szkło pod grafikę ESG (hartowane) z C- kantem – grubość 8 mm,
  • szkło emaliowe ESG (hartowane) z C- kantem – grubość 8 mm,
  • szkło lustro – grubość 6 mm.

Aby zachować idealny rozkład ciepła i nie ograniczać mocy grzewczej, pomiędzy powierzchnią grzejnika, a szkłem zachowujemy jednocentymetrowy dystans.

Specyfikacja szkła z grafiką:

Jest to szkło typu float, ESG (hartowane). Stosujemy szkło hartowane , gdyż charakteryzuje się wyższą sprężystością oraz wytrzymałością mechaniczną i termiczną. Jest bezpieczne, po stłuczeniu rozpada się na drobne, niekaleczące kawałki.

Grafika na szkło jest nakładane metodą primerowania, tzn. nakładamy dodatkowo  warstwy w celu zabezpieczenia grafiki przed zdrapaniem:

  • gruntowanie szkła,
  • podwójne utwardzanie promieniami UV,
  • stosujemy biały poddruk, ponieważ maszyny drukarskie traktują kolor biały w grafice jako kolor przezroczysty.

 

Rozdzielczość zdjęcia jest ściśle powiązana z rozmiarem wydruku i liczbą pikseli. W przypadku umieszczenia na grzejniku własnej grafiki wymagana rozdzielczość pliku wynosi 300 dpi (tj. ok. 12 pikseli na mm2). Aby uzyskać zadowalającą jakość wydruku grafiki jeden z boków obrazka powinien mieć min. 70 cm. Kolejnym ważnym elementem jest odpowiednia przestrzeń barw. Plik powinien być dostarczony w przestrzeni barw CMYK. Przestrzeń barw RGB (w zasadzie jest to każde zdjęcie) jest zawężana do przestrzeni CMYK, a więc kolory grafiki zostają docelowo zmienione.

Za grzejnik z własną grafiką doliczamy 20% do ceny grzejnika.

Specyfikacja  szkła emaliowego (malowane kolorem z palety RAL) :

Jest to także szkło typu float, ESG (hartowane). Emalia jest nakładana ręcznie, dzięki czemu każdy milimetr kwadratowy powierzchni jest idealnie pokryty dając nam przy tym doskonałą jakość wykonania.

Szkło malowane jednolitym kolorem z palety RAL dostępnym w naszej ofercie podlega indywidualnej wycenie.

W  jasnych kolorach stosujemy szkło odbarwione (opti white) tzn. bez domieszki krzemu (krzem daje zielony odcień szkła).

Specyfikacja osłony szklanej w formie pełnego lustra:

Szkło pod lustro nie jest hartowane. Zabezpieczamy je specjalną bezbarwną folią, ponieważ emalia lustrzana którą pokrywa się szkło podczas procesu hartowania uległaby uszkodzeniu. Podklejenie szkła folią zapobiega powstawaniu ostrych krawędzi i w przypadku stłuczenia nie powstają ostre i niebezpieczne kawałki, tylko delikatny „pajączek”, zapobiegający zranieniu.